Reflexologie nohou

 

 Tuto masáž momentálně nenabízím, upřednostňuji jiné :-))

 

    Často se ale účastním kurzů Reflexní terapie, např. s manželi Patakyovými, které považuji za špičku v tomto oboru.  

 

    Reflexologie je jedna z metod alternativní medicíny využívající znalostí reflexních bodů a reflexních plošek na chodidlech a dlaních. Původním úkolem reflexní terapie byla prevence, dnes je však hojně používána především k léčbě. Nejlepší reflexní terapie je bosá chůze venku:-). Kromě preventivní funkce pomáhá řešit akutní i chronické problémy, lze ji využít jako doplněk jiné léčby nebo k urychlení rekonvalescence.

    Dá se říci, že každému orgánu v těle přísluší určité reflexní body. Každý reflexní bod je současně zakončením reflexní dráhy, která prochází od mozku přes jednotlivé orgány a končí na našem chodidle nebo dlani. Reflexní terapie využívá tlaku a masáže reflexních zón a ploch převážně na chodidlech nohou, kde je zobrazena přesná mapa celého našeho těla.

    Účinek reflexologie bývá okamžitý, což má obrovský význam při bolestech, akutních problémech a při první pomoci. Reflexologie se využívá nejen při terapii, ale také při diagnostice. Působením na reflexní plošky a body lze diagnostikovat skryté příčiny nemocí v lidském těle. Zároveň správnou stimulací můžeme cíleně působit na dané orgány a tím pomoci tělu nastolit původní přirozenou harmonii.

    Reflexologie je oblíbenou, velmi účinnou a rychlou metodou pomoci. Přirozeně stimuluje a regeneruje celé tělo a navozuje pocit fyzické i duševní pohody a svěžesti. V reflexních ploškách se také shromažďují toxiny "nemocných" orgánů a mačkáním se vypuzují z těla ven. Tím dochází k detoxikaci a pročištění organismu.

    Celé ošetření je velmi příjemné a uvolňující, dochází k uvolnění bloků a zlepšení činnosti jednotlivých orgánů. Organismus se stává odolnější a vyrovnanější, zároveň je méně náchylný k případným nemocem. 

    Reflexní masáž se doporučuje využívat pravidelně - pravidelným působením na jednotlivé body dochází k zharmonizování příslušných orgánů a jejich následnému udržení v tomto stavu.   

 

Reflexní terapii lze využít při:

- migrénách (bolestech hlavy) - hlavními příčinami migrén bývá zablokovaná krční páteř, disfunkce žlučníku nebo jater. Přesnou příčinu problému nám nejlépe odhalí diagnóza.

- bolestech zad a plotének - problémy s ploténkami většinou souvisí s oslabením ledvin

- bolestech kloubů - hlavní příčinou bolestí kloubů bývá oslabení ledvin, hromadění odpadních látek v těle, nadváha a špatné stravovací návyky

- ischiasu

- skolióze - zde doporučuji kromě reflexní terapie vhodné cvičení na uvolnění, protažení a posílení svalstva, např. jógu

- alergiích - příčina alergií většinou spočívá v orgánovém trojúhelníku ledviny - plíce - slezina. Kromě reflexní terapie doporučuji úpravu stravy, vyloučení sladkostí, mléčných výrobků a smažených jídel (nutná disciplína). Léčba alergií bývá většinou dlouhodobá.

- detoxikaci těla, podpoře lymfatické drenáže

 

Reflexní terapie vs. akupunktura

    Reflexní terapie na rozdíl od akupunktury umožňuje diagnostiku. Body využívané reflexními terapeuty jsou větší a je možné se stlačovat prsty. Můžete se naučit mačkat plošku oslabeného orgánu sami a podporovat tak orgán denně. U akupunktury jste vždy odkázáni na odborníka. Akupunkturní body jsou totiž velmi malé a k jejich ovlivnění je zapotřebí akupunkturních jehel.